Vrv Servisi alanında sistem cihazlarına en iyi hizmeti veriyor arıza – montaj – bakım işlemlerini sizlere sunuyoruz.

Vrv ve Vrf aynı anlama gelmektedir.Bu cihazlar Tek dış üniteye bir çok iç ünitenin bağlanması prensibi ile çalışmaktadır.

Bire bir klimalardan ayrı olarak değişken gaz debisi sayesinde konforu en yüksek seviyede tutarak enerji tasarrufu ile çalışmaktadırlar.

Bu gibi cihazlar çok katlı plaza – villa ve iş yerleri gibi bir çok yerde kullanılmaktadır.Bir çok birebir cihaz yerine daha az yer kaplıyor ve tek dış ünite ile bir çok alanı soğutuyorlar.

Diğer cihazlardan ayrı olarak arasındaki fark 220 wolt elektrik ile değil 380 wolt elektrik ile çalışmaktadır.Yani bu cihazlara özel olarak elektrik çektirmek gerekir.

Kimi zaman doğru faz gelmediğinde çeşitli arızalarda verebilmektedir.Vrf sistemleri bilgili ve uzman kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Tam bir gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış bu cihazlar oluşabilecek durumlarda kendilerini arıza düşürerek bizlere bilgi verirler.

Bu cihazları iki çeşide ayıra biliriz (Aynı anda hem ısıtma hem soğutma) yada (aynı anda sadece soğutma yada ısıtma) olarak ikiye ayırabilinir.

Aynı anda sadece soğutma yada ısıtma yapan cihazlarda kullanım amaçlarında oluşabilecek sorunlardan dolayı ana kontrol paneli bulunmaktadır.

Ana kullanım paneli ile tek bir kumandadan bütün iç initeler yönlendirilerek ısıtma yada soğutma olarak çalışması sağlanabilmektedir.

Ana panel soğutmada yada ısıtmada kaldığında ise tek bir iç üniteyi farklı moda almamız bir şeyi değiştirmemektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin “Vrf Kullanım Alanları” Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.