fbpx
Hidrofor Servisi2018-10-06T11:24:10+00:00

HİDROFOR SERVİSİ

HİDROFOR – 0 (212) 423 48 48

Tesisat sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamız, bazı konutlarda kot farkı ve şebeke basıncı ve benzeri sebeplerden kaynaklanan İçme suyu basınç sorunlarını hidrofor sistemleri kurarak çözmektedir.

İstanbul genelinde yaygın servis ağı ve yedek parça teminiyle hidroforlarda yaşanabilecek arızaları kısa sürede devreye alabilmektedir.

HİDROFOR SERVİS HİZMETLERİ

İstanbul genelinde yirmi yıllık tecrübesiyle sektörde hizmet veren firmamız; donanımlı teknik personeliyle hidrofor sistemleri alanında faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Yüksek binalarda her istenilen bölgeye tazyikli bir şekilde suyun gelmesini sağlayan hidrofor tesisatları, bu işlemi yapmak için su tesisatıyla beraber çalışırlar ve elektrik gücünden yardım alırlar.

Buna göre eski tip müstakil evlerin yoğun şehir hayatı içerisinde yerinin gitgide azalması ve oteli iş merkezi ve apartman gibi yüksek katlı binaların vazgeçilmez bir öneme sahip olması sebebiyle hidrofor tesisatları da vazgeçilmez bir değere sahip olmaktadır.

İşin içinde elektrik, basınç ve su gibi kavramlar geçtiği için ister istemez güvenlik konusu ve çeşitli tehlikelerin olma ihtimali de gündeme gelmektedir.

Bunun sonucunda hidrofor tesisatlarının uygulanacağı yapıya göre uygun şekilde seçilmesi, kat yüksekliği, oda ve daire sayısı, sürtünme katsayısı ve diğer detayların çok dikkatli şekilde hesaplanması gerekmektedir.

Özellikle hidrofor sisteminin kurulumu için ihtiyaç kullanılacak olan malzemelere ve fittingslere bakacak olursak;

Hidrofor kurulacak binanın veya yapının ihtiyacına göre büyüklükte su deposu, elektrik tesisatı, motor gücüne ve büyüklüğüne göre motor koruma rölesi, motoru yönetmek için elektrik panosu, depodaki seviyeyi kontrol etmek için seviye şamandırası gibi alet ve cihazları kullanabiliriz.

Bazı çeşitlerden de bahsedersek istenilen seviyede su basıncı uygulayan sistemler, bahçe kuyularına bağlanabilen ve 25 metre derinliğe kadar inebilen su depolarına sahip sistemler, tek ve çok pompalı sistemler bazı örnekler olarak verilebilir.

Ayrıca bu sistemler sadece binalar için değil bahçe sulama, yangın söndürme gibi hizmetlere fayda sağlamak için de kullanılabilirler.

Bazı kuyuların derinliği 40 metreyi bulur bu tip kuyularda enjektörlü pompalar marifetiyle kuyubaşı pompası olarak kuyunun dibine çift boru indirerek dipteki enjektör marifetiyle saatte 1 ila 1.5 ton su elde edilebilir tabiki bu elde edilen suyu depolama marifetiyle haricen bir hidrofor kullanarak yapının su ihtiyacını karşılayabiliriz.

Ayrıca 150-200 metreye kadar inen artezyan kuyuları vardır bu tip kuyularda ise çok kademeli dalgıç pompalar ile suyu kuyunun başına kadar rahatlıkla çıkartabiliriz.